loader

Mehmet Dura

Yedi Renk

Mehmet Dura

01.04.1970 ZONGULDAK doğumluyum. Ailemin kökeni GİRESUN'A dayanmaktadır.

A.Ü.İktisat Fakültesi KAMU YÖNETİMİ Bölümünü, A.Ü.Açık öğretim Fakültesi Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığını, A.Ü. İLAHİYAT-Ön Lisans bölümünü ve İstanbul Bakırköy Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümünü bitirdim. Askerliğimi 23. Piyade Tugayı Muhabere Bölümü Çekmeköy-İSTANBUL'DA tamamladım.

2003-2020 Yılları arasında açılan HALK EĞİTİMİ MERKEZİ Kurslarına (TSM-THM-TASAVVUF MUSİKİSİ-DİKSİYON-İŞ VE SOSYAL HAYATINDA İLETİŞİM-EMLAK DANIŞMANLIĞI, MAKREME ÖRGÜ, ARICILIK, UYGULAMALI TİYATRO- BİLGİSAYAR KULLANIMI-NEY-OSMANLICA) katıldım.

1987-1997 yılları arasında Özel Sektörde Personel, Muhasebe Elemanı, İletişim Elemanı, Ana Vezne Sorumlusu olarak  çalıştım. 1997'den bugüne de Özel Radyo-TV ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı POLİS Radyosunda Yapımcı-Sunucu-TSM Solisti, Program Danışmanı olarak görev aldım. 2012-2020 yılları arasında Giresun KEŞAP MEHMET AKİF ERSOY HALK EĞİTİMİ MERKEZİ-PİRAZİZ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ-GİRESUN ŞEHİT İSMAİL BAY HALK EĞİTİMİ MERKEZİ (TSM-THM-NEY-DİKSİYON) alanında Usta Öğreticilik yaptım. Halen bu kurslarıma devam ediyorum.

2010 yılından itibaren de TÜRK MUSİKİSİNİN son 30 yılına ait Görsel-İşitsel Arşivi hazırlamaktayım.

 Seyriniz Açık Olsun...

Adonis Music R&B