loader

Yakup Tutum

Yedi Renk

Yakup Tutum

Ağustos’un 22’sine rastlayan bir günde Manisa Turgutlu’da dünyaya geldi. Daha küçük yaşlardayken İzmir’e taşındılar. Okul hayatını bu şehirde tamamladı.

Hayat yolculuğunda bir çok farklı alanda kendini geliştirmeye çalışan biri. 15 yıla yakındır radyo programları hazırlayıp sunuyor. Hızlı okuma ve hafıza eğitimi aldı. Aktif olarak çeşitli kurum- larda hızlı ve verimli okuma eğitimleri veriyor. Profesyonel web ve grafik tasarımcısı.

20 civarında dergide yazıları yayımlandı. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Zaman zaman dergilerde, gazetelerde ve internet sitelerinde yazılarını yayımlıyor ve söyleşiler yapıyor. 2019 yılında yolhane.com isimli web sitesini kurdu.

Özellikle gençlerin hayatlarına dokunabilmek için ‘gençlik yazarı’ olma hedefiyle kitap çalışmalarına devam ediyor. Bu alanda hazırladığı kitaplarını bir seri halinde yayımlamayı planlıyor.

2019 yılı Şubat ayında bir grup yazar ve eğitimci arkadaşı ile beraber, İstanbul merkezli İyilik Olsun Derneği’ni kurdular. Halen derneğin başkanlığını yürütüyor.

 Seyriniz Açık Olsun...

Adonis Music R&B